Starter Papek Jedzenie Restauracje Blog Trendy Rankingi Przewodniki Ludzie Dla restauracji O nas Kontakt

Dla mediów i inwestorów

CZYM JEST PAPURAZZI.PL?

Jesteśmy pierwszym w Polsce serwisem z recenzjami jedzenia z restauracji. Na nowo zdefiniowaliśmy pojęcie kulinarnej krytyki, a moda na fotografowanie potraw opanowuje polskie miasta.
Papurazzi to fenomen. Głośno jest o nas w mediach (m.in. TVN, TVP, Gazeta Wyborcza), boją się nas restauratorzy i kochają chcący jeść lepiej Polacy.
Na tej stronie znajdą Państwo informacje o idei, historii oraz twórcach portalu, archiwalne informacje prasowe oraz grafiki do wykorzystania w publikacjach.
Dysponujemy oczywiście większą ilością materiałów. Gdyby chcieli je Państwo wykorzystać prosimy o kontakt pod adresem media@papurazzi.pl.

Pisali i mówili o nas dotychczas:

Tekst poniżej zawarty jest także w pliku z informacjami o portalu

Skąd wziął się pomysł na serwis?
Idea serwisu zrodziła się, gdy kolejny raz zamawiając jedzenie w restauracji zobaczyliśmy na naszych talerzach coś, co bardziej przypominało zawartość miski mojego kota. Byliśmy sfrustrowani, ale jednocześnie zdaliśmy sobie sprawę, że sytuacji nie dało się uniknąć, że zamawianie jedzenia w obcej restauracji to loteria. Wtedy właśnie wpadliśmy z moją dziewczyną na pomysł Papurazzi. Niedługo później w newsweek polska ukazał się artykuł o gastronomicznych paparazzi na zachodzie i byliśmy już pewni, że Papurazzi.pl musi powstać.” – mówi Konrad Nowosz, twórca serwisu.


Portal jest całkowicie prywatną inicjatywą, powstał bez wsparcia inwestora.  Jest on odpowiedzią na potrzebę istnienia serwisu recenzującego restauracje wolnego od nacisków restauratorów i reklamodawców oraz zawierającego faktycznie przydatne przy wyborze miejsca informacje takie jak recenzje i zdjęcia potraw czy dane o dostępności miejsc parkingowych albo dań wegetariańskich.

 

Czym jest Papurazzi.pl?
Serwis papurazzi.pl jest pierwszym w Polsce miejscem, w którym znajdziemy nie tylko recenzje lokali ale też zajrzymy w talerze. Użytkownicy Papurazzi dzielą się zdjęciami zjedzonych potraw, polecają najlepsze i ostrzegają przed tymi, które lepiej omijać. Jest  to unikatowa propozycja dla wszystkich, którzy lubią jeść poza domem, cenią nie tylko smak ale też wygląd potraw.


Serwis wprowadził do Polski modę na fotografowanie jedzenia w restauracjach i na nowo zdefiniował pojęcie kulinarnej krytyki. Od chwili powstania Papurazzi restauratorzy wiedzą, że nie mogą potknąć się nawet na jednej podanej przed zamknięciem lokalu ponieważ może ona zostać uwieczniona i opublikowana.


Tylko tutaj zobaczymy jak wygląda sushi w Zakopanem, a jak nad morzem. Sprawdzimy, czy rybę lepiej zamówić w Mikołajkach, czy Poznaniu i… czy nie „zatrujemy się” jedząc w przydrożnym barze niedaleko granicy. Jeżeli zachwyciło nas danie, które zamówiliśmy lub też trafiliśmy na kulinarną minę  – możemy zrobić im zdjęcie i umieścić w serwisie ze stosownym komentarzem i oceną. Pomagamy w ten sposób innym w dokonywaniu wyborów i zmieniamy obraz polskiej gastronomii.


Na podstawie zdjęć oraz ich ocen powstaje ranking lokali, który jest znacznie bardziej miarodajny niż suche oceny zamieszczane w innych serwisach. Możemy sprawdzić jak oceniany jest wygląd potraw, ich smak, a także co Papuraty sądzą o samym miejscu, obsłudze i wystroju. Lokale są także oceniane pod względem ich przydatności do różnego rodzaju aktywności. Mamy możliwość wyszukania miejsca idealnego na randkę, spotkanie biznesowe czy wesele.


Papurazzi.pl to także unikalna wyszukiwarka potraw, ich zdjęć i lokali. Możemy sprawdzić gdzie w naszym mieście zjemy najlepszą pizzę oraz np. gdzie w Warszawie jest najlepsze sushi hosomaki.  

 

Twórcy Papurazzi.pl
Pomysłodawcą i twórcą portalu jest Konrad Nowosz – pochądzacy z Gdyni, mieszkający w Warszawie (niepełny) absolwent Dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim.


Przed stworzeniem Papurazzi pracował przez blisko 6 lat w 4fun.tv na stanowisku Marketing Managera. Miał też epizod w postaci www.kochamdonka.pl – serwisu – happeningu, który w okolicach walentynek 2009 roku ostro namieszał w naszych mediach. Stworzył też portal www.skreccos.pl , który obecnie jest nieaktywny.

 

Popularność portalu
Papurazzi to aktualnie serwis www odwiedzany przez ponad 60000 osób miesięcznie, 17000 zdjęć i recenzji potraw oraz lokali, a także doskonale oceniana aplikacja na iOS oraz wersja mobilna na pozostałe platformy.


O serwisie mówiły i pisały prawie wszystkie duże media w kraju. Między innymi TVN, TVP1, TVP2, Gazeta Wyborcza, Wprost, Antyweb i wiele innych. Pełna lista na stronie: www.papurazzi.pl/papurazziwmediach.

 

Ważne daty w historii serwisu
10.2010 – Premiera Papuraty.pl
02.2011 – Zmiana nazwy na Papurazzi.pl
03.2011 – Artykuł w Gazecie Wyborczej
04-05.2011 – Materiały w TVP1, TVN oraz PR4
06.2011 – Rozpoczęcie współpracy z PizzaPortal.pl
07.2011 – Papurazzi w TVP2
07.2011 – Pierwszy w Polsce kulinarny przewodnik dla gości Open’er festiwalu
10.2011 – Uruchomienie systemu wyzwań oraz odznak
12.2011 – Pierwsza mobilna wersja serwisu
2012 – Wiele publikacji na temat Papurazzi.pl – m.in. Antyweb.pl, F5, wprost, TVP2
2012 – Duża zmiana layoutu oraz logo portalu
10.2012 – Uruchomienie przewodników kulinarnych na Papurazzi
11.2012 – Pierwszy w Polsce widget z recenzjami na strony www restauracji
12.2012 – Wydanie zamkniętej wersji beta Lanczu.pl – kolejnej rewolucji od Papurazzi.pl
03.2013 – Premiera i doskonałe recenzje aplikacji na iPhone
06.2013 – Pimp That Papu – instagram dla jedzenia na Papurazzi
10.2013 – Pierwszy w Polsce widget dla Fanpage restauracji
01.2014 – Przycisk Papurazzi na strony www restauracji umożliwiający dodawanie do list
01.2014 – Premiera mobilnej wersji Papurazzi

 

Przyszłość portalu
Dalszy rozwój aplikacji na iOS oraz wydanie aplikacji na Android oraz Windows Phone
Premiera portalu Lanczu.pl, który zmieni zwyczaje kulinarne Polaków
Szersza współpraca z restauracjami w zakresie wyzwań
Wersja angielskojęzyczna portalu oraz wyjście poza granice Polski.

DO POBRANIA

Idea, historia, twórcy i informacje o Papurazzi.pl:
Format Word | Format PDF
Logotypy serwiu (jpg, png):
Pobierz w formacie .zip
Screenshoty + grafiki (format ZIP):
Pobierz w formacie .zip

ARCHIWALNE INFORMACJE PRASOWE

Premiera wersji mobilnej
Format Word | Format PDF
Premiera aplikacji na iOS
Format Word | Format PDF
Papurazzi na Openera
Format Word | Format PDF
Współpraca z PizzaPortal.pl
Format Word | Format PDF
Uruchomienie mechanizmu rekomendacji
Format Word | Format PDF
Recenzje najlepszego jedzenia z restauracji
Gdzie zjeść najlepsze dania ?